Prezident Miloš Zeman navštívil Lázně Darkov

Během besedy s prezidentem byl společenský sál nabitý k prasknutí

Prezident republiky Miloš Zeman během prvního dne své již čtvrté oficiální návštěvy Moravskoslezského kraje zavítal do karvinských Lázní Darkov. Zde se setkal s vedením, zaměstnanci a pacienty lázní, s nimiž pobesedoval. Společenský sál v hranickém sanatoriu, kde se beseda s prezidentem konala, byl beznadějně zaplněn už dlouho před oficiálním příjezdem prezidenta.

Během besedy prezident Miloš Zeman zdůraznil svůj vztah k Moravskoslezskému kraji a zajímal se o problémy, které pociťují jeho obyvatelé. Padaly otázky jak na aktuální politická témata jako je migrační krize, demonstrace konané během státního svátku osmadvacátého října a blížící se sedmnáctý listopad nebo kandidatura Miloše Zemana na funkci prezidenta na další období, tak na ryze lokální problémy jako je například stav chodníků v Karviné, který je nepříznivý pro vozíčkáře.

Prezidenta během jeho návštěvy doprovází hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák, který vyzdvihl cesty prezidenta do jednotlivých regionů a jeho osobní seznamování se s problémy běžných občanů. „Moravskoslezský kraj není Praha, máme zde své specifické problémy, které je třeba řešit i na nejvyšší celostátní úrovni. Miloš Zeman je prvním prezidentem, který takto objíždí regiony a osobně se setkává s občany a zajímá se o jejich problémy a názory,“ řekl v úvodu besedy v Lázních Darkov hejtman Miroslav Novák.   

V kraji bude prezident pobývat do pátku. Ve čtvrtek prezident míří na Opavsko a Bruntálsko, v pátek pak do Nošovic a do Frenštátu pod Radhoštěm. Doprovází ho i jeho manželka Ivana, která má v kraji svůj vlastní program. V Karviné například zhlédla slavnostní slib příslušníků policie. Prezidentskou návštěvu provází přísná bezpečnostní opatření.

DSC_3086 DSC_3091 DSC_3097 DSC_3193 DSC_3196