Možnosti stravování v lázních

Kategorie standard

Stavování Standard je poskytováno 3x denně s možností výběru ze 4 druhů jídel. Informace o výběru stravy na první dny  po příjezdu získáte na telefonním čísle 596 372 357, nebo na e-mailu: jidelnilistek@darkov.cz

V případě neobjednání minimálně 3 dny před nástupem bude strava v prvních dnech pobytu vybrána nutričním terapeutem.

Kategorie nadstandard

Tato kategorie je dostupná pouze pro pacienty ubytované v Rehabilitačním Sanatoriu. Snídaně, obědy i večeře jsou podávány formou rautu. Raut zahrnuje široký výběr vybraných pokrmů, včetně dezertů, nebo jiných dalších pochutin.

Jídelny v lázních

Stravování je bezesporu důležitou součástí lázeňského pobytu, která má nejen funkci výživnou, ale je i přímo součástí léčebného procesu. Stravování v Lázních Darkov zajišťuje tým profesionálů, který pod vedením šéfů gastronomických provozů připravuje denně několik tisíc jídel.V Léčebně Darkov je klientům k dispozici jídelna v budově Sanatorium.V Rehabilitačním sanatoriu se klienti stravují v jídelně „velké“ a „červené“, kde se podává strava standardní anebo v jídelně „malé“ se stravou nadstandardní.

Diety

Našim klientům poskytujeme celodenní stravování s možností výběru několika druhů jídel – dietních, racionálních, bezmasých, krajových, zeleninových či výborných lázeňských specialit. Základem racionální, biologicky a energeticky vyážená strava české kuchyně, kterou dokážeme přizpůsobit rozmanitým přáním našich hostů. Taktéž poskytujeme všechny druhy u nás známých diet (například dieta diabetická, šetřící, redukční, racionální apod.). Pokud má klient individuální požadavky na stravování, snažíme se vždy vyjít maximálně vstříc jeho přáním. Ke kvalitní gastronomii patří i vysoká kultura stolování a příjemná obsluha, jež považujeme za neméně důležité aspekty spokojenosti klienta.

Další možnosti stravování

Lázně Darkov nedisponují pouze jídelnami v rámci léčebného pobytu. Klientům je k dispozici celá řada gastronomických zařízení, která mohou využít nejen ve volné chvilce mezi procedurami, ale také v odpoledních a večerních hodinách k příjemnému posezení se svými přáteli a blízkými. V budovách Lázní Darkov se nachází několik restaurací, kaváren a salonků, v letním období se pak nabízí posezení na venkovních zahrádkách. Tyto prostory současné slouží k pořádání volnočasových programů, jako jsou taneční večery, koncerty, speciální gastronomické akce apod.Obzvláště oblíbené jsou lázeňské cukrárny, které denně nabízejí čerstvé zákusky a moučníky vyrobené přímo v lázních. Velkou chloubou lázní je nedávno otevřená Lázeňská cukrárna v samotném historickém centru města Karviné.