Doprava do lázní

  • 1Dislokace budov lázní
  • 2Doprava do Darkova
  • 3Cesta ze zahraničí

1. Dislokace budov lázní

Stáhnout větší mapu

2. Doprava do DarkovaVlakem

Vystupte ve stanici Karviná-Hlavní nádraží. Do Rehabilitačního sanatoria následně použijte autobus MHD č. 511, 512, 517, 519 nebo 520. Do Lázní Darkov (starých lázní) použijte autobus MHD č. 517. Autobusové nádraží se nachází přímo u vlakového nádraží.

Autobusem

Z autobusů ze směru od Ostravy nebo Havířova můžete přestoupit buď na autobusovém nádraží v Karviné nebo u obchodního domu Billa/Prior na vlevo uvedené linky MHD, které Vás dopraví přímo k Rehabilitačnímu sanatoriu, respektive do Lázní Darkov.

Taxislužbou

Pro dopravu do Lázní Darkov z vlakové nebo autobusové stanice Karviná lze použít také taxi službu. Její stanoviště se nachází u východu z železničního nádraží. Potřebujete-li taxi pro pohyb po Karviné, neváhejte nás na recepci požádat o kontakt.

Autem

Jedete-li ze směru od Ostravy do Rehabilitačního sanatoria, odbočte na 3. křižovatce vlevo a pokračujte po ul. Rudé Armády. Poté odbočte doprava u vysokoškolské koleje Kosmos a dojeďte na kruhový objezd. Za ním pokračujte po ul. Žižkově. Po 200 m odbočte doleva a uvidíte 2 budovy Rehabilitačního sanatoria. Parkovat lze na hlídaném placeném parkovišti u budovy B nebo na nehlídaném parkovišti u budovy A. Jedete-li ze směru od Ostravy do Lázní Darkov (starých lázní), odbočte na stejné křižovatce doprava a pokračujte po ul. Poštovní a následně po ul. Karola Śliwky až ke kruhovému objezdu u Lázní Darkov.

3. Cesta ze zahraničí

České letiště

Nejblíže Lázním Darkov leží letiště Ostrava (OSR, 1 h), Brno (BRQ, 2h) a poté Praha (PRG, 4,5 h). Ze všech těchto měst je možné se do Lázní Darkov dostat taxi službou, osobním automobilem, vlakem, nebo autobusem.

Zahraniční letiště

Do Lázní Darkov můžete přijet také ze zahraničního letiště. V okolí regionu se nacházejí velká letiště v Katowicích (KTW, Polsko, 2 hodiny), Krakow (Polsko, 2 hodiny), Vídni (VIE, 5 h) nebo Budapešti (BUD, Maďarsko, 5h).

Z letiště do Darkova

Nejsnazším způsobem se do Lázní Darkov dostanete z letiště tak, že využijete letištní MHD k dopravě na vlakovou stanici v městě příletu. Z této stanice poté cestujte do vlakové stanice Lázně Darkov, odkud můžete autobusy městské dopravy cestovat až do Rehahilitačního centra a do Léčebny Darkov.