Léčba pomocí REOAMBULATORU pro mne byla velkým přínosem – dopis klineta

Je nám velikým potěším, podělit se s vámi o zkušenosti, které mají naši klienti s léčbou v Lázních Darkov. Zařazujeme přepis dopisu v původním znění, který nám zaslala p. Jitka Netíková. V Lázních Darkov absolvovala léčbu s pomocí robotického přístroje pro obnovu chůze REOAMBULATOR, který vlastníme jako jediní ve středovýchodní Evropě.

Jmenuji se Jitka Netíková a je mi 44 let. Nechci zde podrobně popisovat celý předchozí vývoj. Na vysvětlení pouze sděluji, že jsem v období dospívání prošla nevhodně léčenou mononukleózou, poté mně byla chybně stanovena diagnóza roztroušená skleróza s následným léčením kortikoidy a infúzemi.

Následovalo značné poškození zraku, problémy s močovými cestami a problémy pohybové, které mně zhruba před 3,5 roky uvedly na invalidní vozík. Byla jsem nucena opustit stanovenou léčbu a u několika rehabilitačních ústavů jsem absolvovala i opakované pobyty. Po dobu těchto pobytů jsem měla možnost pracovat s robotickými a vertikalizačními zařízeními. Dosud, bohužel, bez pozorovatelného pozitivního výsledku. Začala jsem tedy 2 krát týdně navštěvovat posilovnu a 1 krát týdně rehabilitační a lázeňské sanatorium se zaměřením na posilování a masáže. Dosavadním výsledkem je posílení svalů horní části těla, což mně dovoluje snazší ovládání invalidního vozíku.

V druhé polovině března letošního roku jsem absolvovala zhruba 3,5 týdenní pobyt v rehabilitačním zařízení Darkov – Karviná. Zde jsem měla možnost se poprvé seznámit se zařízením REOAMBULATOR. Jmenované zařízení aktivně zapojuje i horní končetiny v různých programech s pomocí vizuální korekce daného pohybu s možností procvičovat i tyto partie. Okamžitě jsem zaznamenala určitou pocitovou i fyzickou odlišnost zařízení oproti dosud využívaným strojovým a robotickým zařízením. Bohužel jsem měla možnost pracovat s tímto novým zařízením pouze po dobu jednoho týdne (důvodem je patrně abnormální vytížení přístroje) a tudíž nestranné a objektivní zhodnocení je pro mne nesnadné. Přesto se domnívám, že jeho dlouhodobější využívání by bylo pro mne velkým přínosem.

Další věcí, o které se nemohu nezmínit, je zázemí rehabilitačního ústavu. Příjemné ubytování ve dvoulůžkových pokojích a stravovací zařízení. S možností výběru z 5 nabízených obědů jsem se ještě nikde nesetkala a navíc se za celou dobu mého pobytu nestalo, že bych mohla vznést kritiku chutě anebo množství.

Na závěr chci touto cestou poděkovat všem, kdo zajišťují chod tohoto rehabilitačního zařízení. Současně vyslovuji přání zopakovat svůj pobyt v rehabilitačním zařízení Darkov – Karviná v nejbližším možném termínu.

Jitka Netíková

IMG_0791 (2400x1800) IMG_0800 (2400x1800) IMG_0804 (2400x1800)